Softshell

Softshell (vyslovujeme softšel, ne jinak :)) je funkční materiál, ze kterého se vyrábí zejména svrchní oblečení. Název vznikl z anglického soft = měkký, shell = skořápka. Z názvu vyplývá, že softshell je jakýsi venkovní obal, který je odolný, ale zároveň měkký a poddajný. Softshell je spíše nepružný materiál (existují ale i pružné softshelly), dá se z něj ušít třeba super bunda, kalhoty, vestička, nebo taky capáčky. Softshell by se měl sešívat na obyčejném stroji (je to tkanina), není třeba ho šít na overlocku - overlockové nože se tak rychleji tupí. Spousta švadlenek však i přes doporučení softshell šije na overlocku, takže je na Vašem uvážení, jak z něj výrobky ušijete :)

Super vlastnosti softshellu

1. Ochrání před větrem 
Venku si může foukat, jak chce - softshell díky svým vlastnostem ochrání kůži před chladem. 

2. Nepromokne
Podzimní (ale občas i to jarní) počasí přináší déšť, s ním spojené kaluže a mokrou trávu. Díky vodnímu sloupci softshell nepromokne a zaručuje, že dítě zůstane v suchu - například i po tolik (dětmi) oblíbeném skákání do kaluží. Vodní sloupec se udává v mm, je to schopnost materiálu odolávat tlaku vody. To znamená, že čím vyšší vodní sloupec má softshell, tím déle trvá, než promokne. Samozřejmě, nejedná se o materiál, který na 100 % odolá vodě. 

3. Je prodyšný
Prodyšnost je dalším parametrem tohoto skvělého materiálu. Ta se udává v g/m2/24 hod, tzn. kolik vlhkosti v gramech propustí jeden čtvereční metr látky za 24 h. Opět platí, že čím vyšší je tato hodnota, tím lépe materiál "dýchá". Tento parametr vlastně určuje, jak dobře softshell odvádí tělesnou vlhkost. Čím větší prodyšnost, tím méně se v softshellovém oblečení budete potit :)

 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem